ÇANAKKALE RUHU NOVADA’DA

ÇANAKKALE RUHU NOVADA’DA

ÇANAKKALE RUHU NOVADA’DA 

Türkiye’nin ve Dünya’nın tek gezici müzesi olarak kabul edilen “Çanakkale 1915 104. Yıl Etkinlikleri Savaş Malzemeleri Müzesi” 19 Haziran tarihinde Novada ziyaretçileriyle buluşuyor.

Söke ve yakın bölgesinin buluşma noktası haline gelen Novada Outlet Söke, eğlenceli ve dinamik etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Ulusal ve uluslararası markaları keyifli bir alışveriş ortamında bölge halkıyla buluşturan Novada Outlet Söke, genel koordinatörü ve sorumlusu Cengiz Yürükaslan olan Dünya’nın ve Türkiye’nin tek tescilli gezici yerleşik etkinliğine sahip Çanakkale 1915 104. Yıl Etkinlikleri Savaş Malzemeleri Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Novada Outlet Söke’de ziyaretçiler,  1915 Çanakkale Savaşı’nın çeşitli objelerle anlatıldığı sergide yer alan askeri kıyafet, mermi, dürbün, silah, top, top mermisi, matara gibi 104 yıllık bine yakın savaş malzemesinin yer aldığı gezici müzeyi 19 Haziran – 30 Haziran tarihleri arasında ziyaret edebilecek. Kuruluşundan bu yana yirmi milyon kişiye ulaşan “Çanakkale 1915 104.yıl Etkinlikleri Savaş Malzemeleri Müzesi”  Novada Outlet Söke otopark alanında 10:00-23:00 saatleri arası ücretsiz olarak profesyonel rehber eşliğinde gezilecek.

Her yaştan ziyaretçisinin  dolu dolu bir gün geçirmesini sağlayacak şekilde planlanan Novada Outlet Söke,  amacı Çanakkale ruhunu pekiştirmek olan müze ile tarihe yolculuk yaparak şehitlerimizi anacağımız etkinliğimize herkesi davet ediyor.