SÖKE’NİN YENİ YÜZÜ NOVADA OUTLET SÖKE KAPILARINI AÇTI


Söke’nin yeni çekim merkezi Novada Outlet Söke 12 Nisan Perşembe günü ziyaretçileriyle buluştu. Ege Bölgesi’ndeki yatırımlarına bir yenisini ekleyen Turkmall’un bölgeye kazandırdığı alışveriş merkezi, Türkiye’nin çeşitli illerinde açılacak olan Novada markasının da ilki olarak hizmete girdi. Birbirinden seçkin 65 markayı tüketici ile buluşturacak olan Novada Outlet Söke, Çocuk Eğlence Dünyası Konsepti ile de çocuklu ailelere özel imkanlar sunacak.
Türkiye’nin alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı konusundaki lider firması Turkmall, Ege Bölgesi’nde geliştirdiği projelerine bir yenisini ekledi.
Turkmall’un Türk tüketicisi ile tanıştıracağı Novada markasının ilki olan Novada Outlet Söke, 12 Nisan Perşembe günü ziyaretçileriyle buluştu. Bölgenin ilk açık hava konsepli Outlet Avm’si olma özelliğini de taşıyan Novada Outlet Söke, 24 Kasım 2011’de 8.300 metrekare alanda hizmet veren Kipa Extra mağazasının açılışının ardından birbirinden seçkin markaları ziyaretçilerine kapılarını açtı.
Aydın-İzmir karayolunu Kuşadası, Söke-Didim ve Bodrum gibi gözde tatil beldelerine bağlayan kavşakta konumlanan alışveriş merkezi, bulunduğu bölgenin yanı sıra tatil beldelerine giden yerli ve yabancı turistlerin de uğrak noktası olacak.
Söke’nin yeni yüzünü yansıtacak bir merkez olarak tasarlanan Novada Outlet Söke, yıl boyu gerçekleştirilecek dinamik pazarlama faaliyetleri ve sürprizleriyle de 7’den 70’e her yaş grubuna özel fırsatlar sunacak.
Açık havada avantajlı fiyatlarla keyifli alışveriş
Ege Bölgesi’nden esintiler taşıyan mimarisiyle dikkat çeken alışveriş merkezi, ziyaretçilerine açık havada keyifli alışveriş olanağı sağlayacak. 31.000 metrekare üzerine inşa edilen Novada Outlet Söke, 26.300 metrekare kiralanabilir alanıyla ulusal ve uluslararası 65 markayı tüketiciyle buluşturacak. Kipa Extra, Boyner Outlet, Koton, LC Waikiki, DeFacto, Teknosa, Burger King, Starbucks Coffee, Mudo City, US Polo, Toyz Shop, Derimod, Kiğılı, Tekin Acar Kozmetik, Mavi, Adidas, Fun Lab ve Efe’den Kırçiceği gibi seçkin ve tanınmış markaları ile özel fırsatlar sunacak.
40 milyon avro yatırım değerine sahip olan Novada Outlet Söke, inşaatından bu yana sağladığı istihdamın yanı sıra yaklaşık 1.000 kişiyi istihdam edecek.
750 araç otopark kapasiteli Novada Outlet Söke’nin yılda 4 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.
PROJE BİLGİSİ
Hipermarket : 8.300 m²
Perakende : 14.000 m²
Yeme İçme Alanı : 1.500 m²
Eğlence Alanı : 2.500 m²
Otopark Alanı : 750 Araç


Proje Geliştirme ve Yönetim : Turkmall
Yatırımcı : Turkmall-Anatera
Konsept : Turkmall
Mimari : Turkmall Sultani-Nova Mimarlık
TURKMALL HAKKINDA
Alışveriş merkezi geliştirme ve yatırım sektöründe 1992 yılından bu yana liderliği elinde tutan Turkmall, 15 yıl içinde 30 alışveriş merkezi geliştirdi.
5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştiren, 2.5 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağlayan Turkmall, 2.500’den fazla kiralama yaptı ve her yıl 150 milyon misafir ağırlamakta.
2011’de World Finance tarafından Batı Avrupa’nın En İyi Perakende Geliştiricisi seçilen Turkmall, yatırım geliştirmedeki liderliği ve servis kalitesiyle öne çıkarak IAIR Awards 2011’de Perakende Geliştiricisi kategorisinde Gayrimenkulde Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.
10 ülkede 30’dan fazla iş ortaklığının ve bu iş ortaklılıklarının sonucu olarak da toplam değeri 5 milyar Avro’yu aşan yatırımların sorumluluğunu üstlenen Turkmall, faaliyetlerine Türkiye, Balkanlar, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar, Gürcistan, Rusya ve Asya’da devam ediyor.
Bilgi için:
Renan Yıldırım, Per İletişim, 0530 781 74 78
Ebru Çalım, Turkmall, 0530 962 88 17